Денис Бугай: «Неможливо успішно розвивати свій бізнес за відсутності загальної стратегії розвитку сфери своєї діяльності»

Денис Бугай Володимирович – керуючий партнер Юридичного бутіка VB PARTNERS, президент Асоціації правників України (2013/2017), яскравий приклад нової генерації юристів, який маючи практичний досвід і багаторічний бекграунд в сфері юриспруденції готовий розвивати не тільки власний бізнес, але ділитися своїми знаннями, впроваджуючи їх в розвиток правової системи всієї України.

Якщо говорити про особисту практику пана Бугая, то юридичний бутік VB PARTNERS є одним з лідерів в юридичній практиці White-Collar Crime.

 White-Collar Crime – досить нове, але актуальний на сьогоднішній день напрямок правової діяльності та суспільного життя України. На думку керуючого партнера, VB PARTNERS Дениса Бугая, цьому безпосередньо сприяли зміни політичної ситуації в Україні, що спровокували зміни практики і правил правоохоронних органів за рахунок збільшення кількості кримінальних проваджень в бізнес секторі. У чому відмінність від минулих років? Раніше рішення масштабних розслідувань переводилося в площину неформального вирішення проблеми. Зараз ситуація кардинально змінилася. Часті зміни керівництва в правоохоронному секторі продемонстрували, що класичні корупційні інструменти не працюють. А це в свою чергу викликало високий попит на кваліфіковані правові та адвокатські методи вирішення питань та суперечок.

Бізнес структури та співтовариство як і раніше шукають проблематику в пасивності державного апарату в напрямку White-Collar Crime. За словами Дениса Бугая, це хибна  позиція. WCC – це не боротьба з незаконними вимогами «держави». WCC це практика за злочинами в сфері бізнесу: корпоративне шахрайство та корупція, торгівля інсайдерською інформацією, посадові злочини. Не можна покладати всю відповідальність на державу. Сьогодні, ситуація така, що органи державної влади, використовуючи прокуратуру і КПК, постійно тиснуть на бізнес, практикують генерацію величезної кількості необґрунтованих кримінальних проваджень. Одним з рішень такої ситуації бачиться в реформації податкової поліції – перетворити податкову з карального органу в аналітичну службу.

Основний напрямок White-Collar Crime – це шахрайство і корпоративна корупція. Випадки, коли протиправні дії вчиняють менеджери компанії, а компанія ініціює розслідування Сompliance, досить популярні в практиці українського бізнесу. Але що робити з цими результатами далі? В останні роки вже сформована окрема спеціалізація, пов’язана з корупційними злочинами, що надає великий обсяг робіт для адвокатів. Ми входимо, хоч і не так швидко, як хотілося б, в європейську практику, коли корпорації та підприємства готові юридичним шляхом вирішувати внутрішні корпоративні спори. Теж стосується і вирішення конфліктів бізнесу з державою або недобросовісними контрагентами в бізнесі.

 – Наш Юридичний бутік VB PARTNERS має унікальний для України досвід в напрямку White-Collar Crime і Dispute Resolution. Завдяки нішевості, наші клієнти отримують високий рівень експертизи, який тягне за собою якісне супроводження клієнта на кожному рівні процесу. Стратегія нашого бізнесу передбачає бутікову концепції з акцентом на двох практиках – кримінально-правової та практику вирішення суперечок. Ми маємо намір потіснити лідерів ринку в цих сферах. – заявляє Денис Бугай про перспективи і плани своєї компанії.

Вважається, що специфіка роботи в нішевому сегменті, передбачає вузьку спрямованість фахівця. Але робота в напрямку WCC вимагає ретельного підбору професійних адвокатів і помічників для яких спеціалізація в кримінальному праві є основою діяльності. Вимоги до фахівців настільки високі, що даний напрямок переживає дефіцит фахівців. Практика White-Collar Crime вимагає глибоких знань в питаннях податків, нерухомості, корпоративного права, корпоративної структуризації з іноземним елементом, банківських операціях та операціях з борговими інструментами. Команда повинна володіти іноземною мовою, розбиратися в основних моментах міжнародного права, мати партнерів-адвокатів в інших юрисдикціях. Крім цього адвокат повинен розуміти і орієнтуватися в бізнес-процесах клієнта, бути психологічно стійким, вміти надати впевненості ТОП-менеджеру, який перебуває під слідством або в СІЗО.

Ініціативність і професіоналізм Дениса Бугая приносить успіх не тільки розвитку власної компанії VB PARTNERS, де він виступає з партнером з Володимиром Ващенко. Збільшення кількості практичних зустрічей і засідань, налагоджена комунікація всередині юридичної сфери, вивчення ситуації в регіонах, активна практична діяльність, впровадження навчальних програм – все це дозволило Денису Бугаю досягти поставлених перед собою цілей як Президента АПУ.

За дві каденції на посту президента Денис Бугай зумів перетворити Асоціацію правників України з клубу за інтересами в повноцінного гравця в правовій сфері. Під керівництвом пана Бугая, АПУ стало індустріальним суспільством, яке має спільні цілі і вибудовує стратегію масштабування розвитку правового сектора, практично впливає на розвиток індустрії в цілому, залучає додаткові ресурси, кількісно і якісно посилюючи склад Асоціації. По закінченню терміну президентства, Денис Володимирович залишається активним членом Асоціації і не полишає намірів щодо посилення іміджу АПУ в світі для того, щоб стати повноцінною складовою світового юридичного співтовариства, з якою рахуватимуться і до думки якого прислухатимуться. Для досягнення цієї мети Асоціація, не без участі Дениса Бугая, вже приступила до реалізації стратегічного плану розвитку адвокатури, яка полягає в взаємодії спільнотою, роботи з державним апаратом, внесення змін профільного закону та Кримінальний процесуальний кодекс. Одним словом, потенціал ще не вичерпаний. Асоціація зростає і вимагає посилення позицій в публічно-правовій сфері, експертного потенціалу з глобальних питань для юридичної спільноти і українського суспільства в цілому.

Величезна кількість прецедентів в суспільстві говорить про великий рівень недовіри до юристів. І на це є суб’єктивні причини і об’єктивні чинники недовіри. Рішення даної проблеми можна розглядати в професійній площині не піддаючись емоціям. Адвокатура має подолати внутрішні розбіжності і розрізненість для того, щоб суспільство подивилося на них новими очима, а для професійного співтовариства необхідно сформувати бачення ролі адвокатури як важливої ​​складової трикутника правосуддя. Виходом в рішенні цих завдань може стати об’єднання прогресивних сил адвокатури в єдину мережу, створення і систематизація змін, якими будуть впроваджуватися реформи як на регіональному, так і державному рівнях. Особливий фокус – значне посилення правової спроможності регіональних громад різного рівня. Саме цей вектор діяльності активно розвивав Денис Бугай як глава АПУ, і в чому вбачає пріоритетність у своїй діяльності в якості активного члена Асоціації правників України.

За словами пана Бугая, позитивна тенденція поки проглядається в суддівської професії, яка демонструє позитивні приклади для формування в суспільстві критичного підходу до ситуації в судах і не завжди обґрунтованим звинуваченнями. Що ж стосується прокуратури, то дана ланка правосуддя поки похвалиться позитивною динамікою не може. Причина полягає у відсутності нормального сценарію реформування даної структури. І поки ця проблема не вирішена, розраховувати на зміни в суспільній свідомості і продуктивній співпраці в професійному середовищі не варто.

Денис Бугай є послідовним прихильником американської моделі об’єднання всіх учасників юридично-правової системи країни, принцип якої полягає в консолідації трьох ключових професій – судді, адвокати, і прокурори, які стануть членами однієї організації. На думку пана Бугая, повинен бути створений єдиний майданчик, як база зосередження представників цих професій для діалогу і розробки стратегій розвитку конституційного правосуддя в Україні. В таких умовах юридично-правова сфера зможе зробити вирішальні кроки по становленню нових норм правосуддя, а також претендувати на визнання світових юридичних інституцій.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s